Travesti Siteleri – travesti ankara travestileri travestiler

Yediğiniz protein ve yağların sindirim sisteminde işlenme süreci çok uzun olduğu için insanın gün boyu yaşamasına, enerji harcamasına müsait şekilde yavaş yavaş kana salınacaktır. Bu nedenle ara beslenmelere gerek yoktur.

Arslanoğlu, sık sık ara öğün yemenin temelinin, kan şekeri dalgalanmalarını azaltmaya dayandığını dile getirerek, ana öğünde fazla yemek yenilerek kan şekerinin yükseltilmemesi ve ara öğünlerde de fazla aç kalarak kan şekerinin düşürülmemesi gerektiğini söyledi.

“Kan şekerimizi ne çok yükseltmeli ne de çok düşürmeliyiz” diyen Arslanoğlu, her iki durumun da damarlara hasar veren şeker dalgalanmalarının önemli bir nedeni olduğunu vurguladı.

İnsülin salgılanmazsa şeker düşmez
Sağlıklı protein ve yağlara ağırlık verildiğinde ana öğünlerde şekerin yükselmeyeceğine dikkati çeken Arslanoğlu, “Şekeriniz yükselmediği için pankreas insülin salgılamayacaktır. İnsülin salgılanmayınca da ara öğünlerde şekeriniz düşmeyecektir. Yediğiniz protein ve yağların sindirim sisteminde işlenme süreci çok uzun olduğu için insanın gün boyu yaşamasına, enerji harcamasına müsait şekilde yavaş yavaş kana salınacaktır. Bu nedenle ara beslenmelere gerek yoktur. Travesti eğer karbonhidrat temelli beslenecekse, yani ‘ben ekmekten vazgeçemem; et, protein hiç yiyemiyorum” diyorsa evet, ara öğün almak ve ana öğünlerde tıka basa yememek zorunda. Aslında böyle yapmıyorsa da tıka basa yememek zorunda. Sindirim sistemini hiçbir zaman kapasitesinin üstünde doldurmamak lazım” şeklinde konuştu.

Midenizi gereksiz yere doldurmayın
Ankara travestileri, “çok hafif yağ” denilen yiyeceklerle sindirim sistemini fazla zorlamadan ve mideyi fazla doldurmadan yüksek kalori alabileceği ifade eden Arslanoğlu, “Aslında mideyi çok doldurup az kalori almak marifetmiş gibi gösteriliyor. Evet, birtakım posalı besinleri almak lazım. Fakat doygunluk midenin mekanik dolmasıyla ilgili bir olay değil. Midenin mekanik olarak gerilmesi, kısa vadede doygunluk yaşatır ama bu sindirim sonlanıp, mide o yükü tolere ettikten sonra asit salgılayınca tekrar acıkırsınız. Halbuki şekeri dalgalandırmayan sağlıklı yağ ve proteinleri seçerek beslenirseniz o zaman zaten acıkmayacaksınız. Bunun için midenizin dolu olmasına ihtiyaç yok” diye konuştu.

Arslanoğlu, tokluk hissinin vücuttaki birtakım algılayıcıların tatmininden kaynaklandığını belirterek, midenin gerilmesi veya şiş olmasıyla ilgili bir duygu olmadığını da sözlerine ekledi.

Travesti Göbek Türüne Göre Zayıflama Türü

Ünlü antrenör ve beslenme uzmanı James Duigan göbek tipinize göre yapmanız gerekenleri anlatıyor.

Lastik göbek

Bu şekle sahip göbekler yanlış beslenme ve az egzersiz nedeniyle oluşur, zayıflatmak kolaydır. Genellikle ofiste masa başında çalışanlar ve şekerli yiyecekleri sevenlerde oluşurlar.

Öneriler:

-Alkolü azaltın. İçindeki şeker göbeğinizin daha da genişlemesine neden olur.

-Alkolsüz geçen iki hafta sonunda sağlıklı besinler tüketmeye ve daha çok hareket etmeye özen gösterin.

-Az yağlı ve diyet” abur cuburlardan kaçının.

-Balık, yumurta, organik et ve sebze gibi yiyecekleri tercih edin. Örneğin güne yumurta, ızgara tavuk ve sebzeyle başlayın.

-Avokado, fındık gibi iyi yağları tüketmekten korkmayın, egzersiz olarak ise yürüyüşe çıkmak veya yoga yapmak yararlı olacaktır.

Stres göbeği

Bu tip göbekler başarılı ve mükemmelliyetçi insanlarda görülür. Bu tip insanların sindirim sorunları da vardır. Bu yüzden göbekleri olduğundan daha büyük görünür. Kişi strese kapıldığında kortizol hormonu salgılar, bu da yağın karnın etrafına yapışmasına neden olur. Bu ankara travestileri çok fazla kahve içer ve öğünleri atladıkları için abur cuburla beslenir.

Öneriler:

– Erken yatın. Bu da beyinde iştahı kontrol eden leptin hormonunu etkiler. Bu yüzden daha çok yeriz ve şeker tüketim ihtiyacımız artar.

– Uyumadan önce meditasyon yapın veya uzun ve sıcak bir duş alın. Bu iyi bir uyku sağlayacaktır.

– Bu kişilere egzersiz olarak stres seviyesini azaltacak sporlar gereklidir.

Küçük göbek

Bu tip göbeklere sahip olan kadınlar genellikle çok çalışan, kariyer sahibi annelerdir. Genellikle aynı yiyecekleri tüketir ve rutin bir program uygularlar. Bu kişiler egzersiz bağımlısı insanlar bile olabilir. Fazla egzersiz de karın kaslarının bu şekilde bir çıkıntı oluşturmasına neden olabilir.

Öneriler:

– İyi ve lifli besinler tüketilmelidir. Bu sindirim sistemini daha sağlıklı hale getirir. Tam tahıllı ürünler ve yeşil yapraklı sebzeler doğal lif kaynaklarıdır.

– Yanlış çekilen mekik sırttaki kavisi azaltarak göbeğin daha da öne çıkmasına neden olur. Doğru mekik için 1 dakika boyunca yavaşlamadan mekik çekip daha sonra 10 saniye ara vermeniz gerekir.

– Çok su tüketin ve sindirilmesi kolay yiyecekleri tercih edin.

Hamile göbeği

Bu tür göbeğe sahip kadınlar genellikle birkaç yıl önce doğum yapmış olanlar arasındadır. Doğumdan sonra düşen rahim ağırlaştığından göbeğin eski haline gelmesi uzun zaman alır.

Öneriler:

– Alt karın bölgesi çalıştırılarak kan akışının burada hızlanması ve gevşeyen kasların sıklaştırılması sağlanmalıdır.

– Balık yağı kapsülleri alınarak, yağ depolayan hormonları durdurup yağ yakıcı salınımı artırarak buradaki yağlanma azaltılmalıdır.

– Fındık, badem, zeytinyağı gibi sindirime yardımcı besinler alınmalıdır.

Şiş göbek

Genellikle sindirim sorunlarına bağlı gaz birikmesi, alerji veya yanlış diyetten kaynaklanan bu tür göbekler, sabah vakitlerinde şişkin görünümdedir. Zayıf, kilolu farketmeksizin her tür kadın bu göbek sorunundan şikayet edebilir.

Öneriler:

– Kişiden kişiye değişen sindirim sorunlarının en yaygın nedeni, tahıl, alkol, mayalılar ve işlenmiş gıdalardan kaynaklanır. Bu gıdaların içeriğindeki şişkinliğin ana sorumlusu olan glüten maddesinden uzak durulmalıdır.

– Yanlış beslenme veya uzun süreli açlık da şişkinlik yaratır.

– Doğru nefes alınmalıdır. Her sabah gevşek bir şekilde sırt üstü uzanılıp 10 kez derin nefes alınıp verilmelidir.

Psikolojik Açlık Travestiye Kilo Aldırıyor

5 öğün beslenme, vücut yağ oranını azaltıyor ve bel çevresini daraltıyor. Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Baş, ara öğünlerin sağlıklı kilo vermede çok önemli olduğuna ve kısıtlayıcı yeme davranışının “tıkınma nöbetlerine” dönüştüğüne dikkat çekti.

Tok olsa bile aç hissediyor
Prof. Dr. Baş, aç kalanların psikolojik açlık nedeniyle çok fazla enerji aldıklarını söyledi ve şöyle devam etti: “Öğle yemeğini saat 12.00 gibi yiyen birini ara öğünleri atladığında akşam yemeğine kadar geçen ortalama 8 saatlik süre boyunca aç kalıyor. Bu sürede kan şekeri düşüyor, fizyolojik açlığının yanına ilave olarak psikolojik açlık da çekmeye başlıyor. Bu kişi, akşam yemeğini yedikten sonra fizyolojik olarak tok bile olsa, psikolojik olarak kendini bir türlü doyuramıyor. Akşam yemeğinden yatana kadar geçen sürede de duygusal açlığı bastırma çabası başlıyor.”

İşte doğru ara öğün tercihleri
Ara öğünlerde aşırı kalorili besinlerin tercih edilmesi sık yapılan bir hata.

Peki ne mi yemeliyiz?

– Diyet bisküvi + süt–ayran
– Yoğurt – süt – ayran
– Peynir + tam tahıl ekmek
– Meyve + yoğurt
– Kuru meyve + yoğurt
– Sütlü kahve
– Protein barı (haftada 2 defa)
– 10 adetten fazla olmayacak şekilde tuzsuz (kavrulmamış) badem

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın