Ankara Travestileri Burun Estetiğinde Doğallıktan Yana

Öncelerde daha kavisli, ucu kalkık, incelmiş bir yapıya sahip olan burunlar konuşulurken, şimdilerde daha doğal, ‘ameliyat edilmiş’ görüntüye sahip olmayan, fazla kalkık olmayan burunlar tercih ediliyor. Böyle olmasının en büyük sebeplerinin başında belki de internet ve sosyal medya kullanımındaki artış olabilir. ‘Selfie’ çekimleriyle hepimizin estetikle ilgili mükemmel ve doğalı arama çabası arttı.Modernleşen ve gelişen ülkemizde sosyokültürel gelişimin artmasıyla estetik cerrahi düşünen hastalarımızın beklentileri de değişim gösterdi.

Hepimiz için bilgiye ulaşmak daha kolaylaştı ve paylaşımlar çok fazla arttı diyebiliriz. Tüm bunların sonucu olarak ne istediğini bilen, araştırmasını tam olarak yapmış hastalara sahip oluyoruz. Bu nedenle detaylı bir görüşme, nefes alma ve burun kemik, kıkırdak ve deri yapısının ayrıntılı muayenesi sonrası nasıl bir burun şekli olabileceği üzerinde tartışmak gerekiyor.

Doğal bir burun ameliyatının en büyük özelliği nedir derseniz; aradan 1-2 ay gibi bir zaman geçtikten sonra insanlar sizde bir güzellik olduğunu fakat tam olarak ne olduğunu anlayamıyorsa doğal bir burun estetiği yaptırmışsınız demektir. Mare Estetik kurucusu Op. Dr. Asu Deniz Burhanoğlu, doğal burun estetiği hakkında bilgi verdi.

 

Bir burun ameliyatında doğallık nelere bağlıdır
Ankara travestileri öncelikle burnunuzun dışında kalan, yüzünüzdeki diğer yapılar son derece önemlidir. Burun kemiği iki kaş arasından yüksek bir gelişle başlayan burunlarda gözler arka planda kalır. Oysaki bir insanın en önemli ifade organı olan gözler, yüze uygun olarak yapılan bir burun ameliyatı sonrası daha belirgin hale gelebilir.

Dudaklarınızın boyutu, yanaklarınızın belirginliği, kaşlar, çene ve kulaklarımızın yüz içinde kendilerine ait bir oranda ölçülenmiştir. Biz buna ‘altın oran’ adını vermekteyiz. İşte bu oranlara sağdık kalarak yapılan bir burun estetiği yüzünüzde doğal değişimi elde etmenizi sağlayacaktır. Örneğin yanaklardaki elmacık kemiklerinin fazla çıkıntılı olduğu bir yüzde çok minik ve kalkık bir burun abartılı ve yapay görünecektir.

Tersi bir durumda ise çok ince yapılı bir yüze sahip olan bir travesti de kemerli ve ucu düşük bir burun, yüzü olduğundan daha uzun ve olgun gösterecektir.

Doğal bir burun estetiği gençleştirir
Doğal bir burun estetiği sizi olduğunuzdan genç gösterecektir. Ankara travestileri burun ameliyatı sonrasında yanaklar ve gözler daha fazla ön plana çıkar bu da sanki yanaklar dolgunlaşmış ve bakışlarda tazelenmiş gibi bir etki yapar.

– Doğal bir burun nefes alan bir burundur. Eğer nefes alma probleminiz de eşlik ediyorsa ki bu durum toplumumuzda son derece sıktır, bunun giderilmesi sonucu artık daha rahat nefes almaya bağlı uyku ve horlama problemleri azalacaktır, aynı zamanda güzel nefes almaya bağlı olarak göz altı morlukları azalacaktır, cilt rengi açılacaktır. Yani bir nevi gençleşeceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın