Kışın Kilo Kontrolü Yapan Ankara Travestileri

Sağlık Bakanlığından yazın dikkat edilen kilo kontrolünün kışın da ihmal edilmemesi gerektiği uyarısı yapıldı.Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Daire Başkanı Nazan Yardım, kiloların kalın giysiler içinde daha rahat saklanabileceği düşünülerek sağlıklı beslenme alışkanlığından kışın da vazgeçilmemesini istedi.

Yardım, kış aylarında sağlıklı beslenme için dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Yeterli ve dengeli beslenmenin, sağlığın korunması açısından kış aylarında da büyük önem taşıdığını anlatan Yardım, havaların soğumasıyla beslenme şeklinde değişiklikler olduğunu, genellikle yağlı ve şekerli besinlere eğilimin arttığını dile getirdi.

Travesti kış aylarında kapalı ortamlarda daha fazla vakit geçirildiğini, fiziksel aktivitede azalma olduğunu, gecelerin uzaması nedeniyle televizyon başında fazla zaman geçirilmesi ve atıştırma yapılması gibi nedenlerden dolayı kiloda istenmeyen değişiklikler olabildiğini ifade eden Yardım, “Yazın dikkat edilen kilo kontrolü kışın da ihmal edilmemelidir. Kiloların kalın giysiler içinde daha rahat saklanabileceği düşünülerek sağlıklı beslenme alışkanlığından kışın da vazgeçilmemelidir” uyarısında bulundu.

istanbul travestileri

Sıcak Yoganın Travesti Bedenine Yararları

Sıcak yoga denilen Bikram Yoga, 37 derecede veya daha fazla ısıtılmış odada yapılan değişik pozlardan oluşan bir hareket dizisidir. Sıcak yoga, herkes için değil ama denemek isteyenler için, fiziksel ve zihinsel yararları olan bir yoga çeşididir.

Ruh Faydaları
Yoga, her türlü stresi ve zihin-beden birliğini güçlendirmek için tasarlanmıştır. Ancak, sıcak yoga, madde üzerinde zihin için özel bir durumdur. Rahatlama dışında, zor koşullar altında neler yapabileceğini, ankara travestileri vücudun üst sınırlarının düşündüğünüzden daha yüksek olduğunu keşfetmek için sürpriz olabilir.

Isının Faydaları
Süper ısıtılmış bir odada yoga yapmak, saunada oturmaya benzer. Isıtmalı ortamlarda, nabız ve metabolizma artışı ve kan damarlarının daha esnek olmasına izin verir. Bu, dolaşımı kolaylaştırır ve bacaklarda kan akışını arttırır. Eğer sıcak olsa da, terleme eylemi iç vücut sıcaklığını kontrol eder.

Pratik Stil
Akış tarzı yoga dersleri; vinyasa olarak adlandırılan, bir pozdan başka bir poza tahtayı hareket ettirerek kobra pozundan aşağıya doğru bakan köpek pozisyonuna geçme şeklindedir. Vinyasa, kaslarınızın sıcak ve esnek kalmasına yardımcı olur fakat bazı ankara travestileri, geçiş olmaksızın birbiri ardına yorucu, bireysel pozlar dizisi yaparlar. Oda zaten çok sıcak olduğundan, pozlar arasında akmaya gerek yoktur.

Değerlendirmeler
Sıcak yoga aracılığıyla terlemenin yararları olsa da, siz de bazı önlemler almalısınız. Uygulama sırasında ve sonrasında, önce bol su içilmelidir. Yoga yapmaya müsait giysiler tercih edilmelidir. Örneğin; t-shirt yerine kolsuz bluz ve cildinizin rahat nefes almasını sağlayacak, terlemeye izin verecek şortlar tercih edilmelidir. Durun ve herhangi bir baş dönmesi, baş ağrısıi güçsüzlük veya mide bulantısı gibi belirtiler hissederseniz derhal orayı terk edin. Eğer daha öncesinde diyabet, kardiyovasküler veya solunum hastalığı veya ısı ile ilgili bir tanı konmuş ise öncesinde sıcak yoga için doktorunuza danışın ve onayı olmadan sıcak yoga denemeyin!

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın