Dağılan Travesti Saçlarını Önleme Yöntemleri

Nemi olmayan saç telleri kalınlaşır ve daha çabuk kırılır. Bunun için mutlaka doğru yöntemleri saçınıza uygulayarak, nemini artırmanız gerekir.

Saçınızın nem miktarı yeterli değilken, hava kirliliği, kimyasal boyalar da üzerine eklenince saçlarınızda dökülmeler, kabarmalar meydana gelir, saçınız hastalıklı bir görünüm alır. Kullanacağınız kozmetik ürünlerin çoğu da fayda sağlamaz.

Saçlarınızı yeniden canlandırmak, nemlendirmek ve parlaklığını kazanmasını sağlamak için bu doğal yöntemleri deneyin…

Emu yağı
Emu yağı Avustralya yerlisi Emu kuşundan elde edilen bir yağdır. Türkiye’de henüz çok fazla bilinmemekle birlikte dünyada yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Esansiyel yağ asitleri ve Omega 3 açısından çok zengin olan ve saf yağ olarak adlandırılan emu yağı, kafa ve saç derisine derin bir şekilde nüfuz eder. Emu yağını isterseniz yağ olarak ya da şampuan olarak kullanabilirsiniz.

Jojoba yağı
Saçı nemlendirmeye yardımcı olan Sebum, cilt ve kafa derimizde bulunan yağdır. Jojoba yağı, sebum yağıyla eşdeğerdir ve aynı özellikleri taşır. Böylece saçınıza doğal olarak nemi geri kazandırır. Bunun için jojoba yağını saç diplerinden ucuna doğru masaj yaparak yedirin. Böylece saçlarınız kabarmayacak ve güçlü bir görünüme kavuşacaktır.

Avokado yağı
E vitamini açısından zengin olan avokado yağı, kıvırcık ve kabarık saçları uysallaştırır. Ankara travestileri saç maskesi olarak da kullanabileceğiniz avokado yağını, saçınızı yıkadıktan sonra saç kremi olarak da kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı
Saçlarınızın kabarmasının ilk sebeplerinden biri nem kaybıdır. Zeytinyağı bu nemi saçlarınıza kazandıracaktır. Zeytinyağı içinde bulunan omega yağ asitleri sayesinde saçınızı yeniden yapılandıracaktır.

Ocak üzerinde hafif ısıttığınız zeytinyağını saçlarınızın dibinden ucuna doğru masaj yaparak iyice yedirin. Ardından saçlarınızı sıcak bir havlu ya da duş bonesi ile sarın. Yaklaşık bir saat boyunca bu şekilde bekleyin ki saçınız, zeytinyağını iyice nüfuz etsin. Ardından saçınızı şampuanla yıkayabilirsiniz.

Yumurta sarısı
Yumurta sarısı, kıvırcık ve kabarık saçlara mükemmel nem sağlar. Ayrıca protein bakımından zengin olduğu için saçınızı besleme özelliğine de sahiptir.

Yumurtanın sarısını üzerine biraz su ekleyerek blender yardımıyla iyice karıştırın. Sonra bir fırça ile yumurtayı tüm saçınıza sürün. 20 dakika bekledikten sonra saçınızı şampuanla yıkayın. Ayrıca isterseniz, yumurta sarısına zeytinyağı da ilave edebilirsiniz.

Kabarık saçlar için diğer ev tedavileri
Saçlarınızın kabarmaması için nemli olması şarttır. Bunun için pirinç içeren şampuanlar, mısır ya da buğday ekstreleri saçlarınız için oldukça faydalıdır. Bunlar saç diplerinizin kapanmasını önler. Saçınızın gövdesini ise Hindistan cevizi yağı ile besleyip güçlendirebilirsiniz.

Kıvırcık ve kuru saçlar nem için yalvarır. Günde en az 8 bardak düzenli olarak bol su için. Su travesti vücudunu nemlendirir aynı zamanda saçlarınızı da. Yemeklerinizi zeytinyağı ile pişirin, kahvaltıda mısır, fındık gibi ürünler tüketin. İçeriğinde çinko, B vitaminleri ve demir bulunan besinleri tüketin.

Mayonez
Mayonez kabarık saçları evcilleştirmek için yardımcı olan güçlü bir nemlendiricidir. Şampuanla saçınızı yıkayın ve havluyla kurulayın. 2 yemek kaşığı mayonezi saçlarınıza sürün ve iyice yedirin. Bir havlu ile saçlarınızı sarın, 30 dakika bekletin. Saçınızı tekrar şampuanlayarak yıkayın.

Sirke
Sirke saçın Ph dengesini korumaya yardımcı olur ve aynı zamanda saçların elektriklenmesini önler. Saçınızı önce şampuanla yıkayın ve havlu ile kurulayın. Sonra sprey şişesine koyduğunuz sirkeden sıkın. Birkaç dakika tuttuktan sonra saçınızı sadece durulayın.

Saçların kabarmasını önlemek için dikkat etmeniz gerekenler
– Saçınızı kesinlikle kurutma makinesi, sıcak maşa gibi aletlerle kurutmayın. Her zaman hava ile doğal bir şekilde kurumasına izin verin.

– Saçınız için saç jölesi kullanıyorsanız içine doğal bitkisel gliserin ekleyin. Bu saçı kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

– Saçınızı şampuanlarken ılık su kullanın. Ellerinizle saçınızın dibini şampuanlarken gözenekler açılacak ve kremin emilimini kolaylaştıracaktır. Soğuk su gözeneklerin kapanmasına neden olur.

– Saçlarınızın rengi açmak veya rengini değiştirmek için boyalardan kesinlikle kaçının. Çünkü bu boyalar ağır kimyasallar içermektedir.

– Kirlilik ve güneşe aşırı maruz kalmaktan kaçının.

– Saçınızı her gün şampuanlamayın. Her gün şampuanlamak saçın doğal nemini ortadan kaldırır.

– Saçınızı kesinlikle fırça ile saç tarağıyla tarayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın