Ankara Travestileri Zayıflamak İstiyorsa Yumurta Yemeli!

Bir çok kişinin de en fazla kafa yorduğu problem ise ”Acaba hangi yiyecek bana yarar? Hangi yiyeceği seçersem daha tok kalabilirim? Hangi yiyecek yağlarımı daha çok yakar?”dır. Kilo vermeye çalışan bir çok travesti, ya doymadığı için çok fazla yemek yer ya da az yese bile daha çabuk yağlanma eğilimindedir. Herkesin nasıl ki tüm vücut yapısı parmak izine varıncaya kadar farklı ise metabolik durumları da farklılık gösterir.

Mucize yiyeceklerden biri de yumurta
“Kendinizi daha tok hissetmek istiyorsanız ve travesti vücut yağlarınızdan kaybetmek istiyorsanız her gün 1 yumurta yemeyi alışkanlık haline getirin” diyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya yumurtanın zayıflatan mucizelerden biri olduğuna dikkat çekiyor.

Bilinen en güçlü protein kaynaklarından biridir. Anne sütünden sonra en değerli proteindir ve yumurtanın bütün protein içeriği vücut tarafından %100 kullanılır. Yapılan bir çok araştırmada sabahları 1 yumurta yiyen bireylerin gün içinde daha az acıktıkları ve yeme konusunda kendilerini daha kolay kontrol edebildikleri gösterilmiş.

Sabahları yumurta yiyenler daha az kalori alıyor
Amerika’da Rochester Obezite Merkezinde yapılan bir araştırmada da güne yumurta yiyerek başlayan bireylerin, yumurta yemeden başlayan bireylere göre, günlük 400 kalori daha az yedikleri gösterildi. Yumurtanın protein yüksekliği nedeni ile tok tutmasının yanısıra midedeki açlık hormonu olan Ghrelin’i de azaltarak tok tuttuğu düşünülüyor.

Yumurtanın mucize faydaları
-Yumurta zengin protein kaynağı olmasının yanı sıra Vitamin A,B, D, E içerir. Bununla birlikte demir ve çinko açısından zengindir. Büyüme gelişme çağındaki çocuklar için çok gereklidir. Her gün 1 tane yedirilmelidir.

-Yumurta içerdiği bazı aminoastler açısından da çok zengindir. Özellikle kas geliştirmek isteyenler, zayıflarken kaslarından kaybetmek istemeyenlerin de günlük beslenmelerinde mutlaka bulundurulmalıdır.

-Yumurtanın sarısı kolesterol açısından da zengindir. Ancak kolestrolün de vücutta başta hücre yapı taşı olması aynı zamanda bir çok hormonun da öncü maddesi olması nedeni ile de vücut için önemli bir madde olduğu unutulmamalıdır.

Kolesterol yüksekliği olamayanlar her gün 1 tane yumurtayı gönül rahatlığı ile yiyebilirler. Kolesterol yüksekliği olanlar ise haftada 3-4 gün yumurta yiyebilirler.

Yumurta nasıl tüketilmeli?
Pişirirken dikkat edilmesi gereken nokta; yumurtaya ekstra tereyağ, sucuk, salam veya sosis gibi yüksek yağlı yiyeceklerle birleştirerek omlet olarak yapmayın.

Mümkünse kayısı kıvamında suda haşlayarak yiyin. Yazın az zeytinyağı, domates, yeşil biberle menemen olarak da pişirilebilir. Öğlen veya akşam ana öğün olarak da tüketilebilir.

Bu Besinler Diyeti Sabote Ediyor!

Diyet yaparken mutlaka listenizden çıkarmanız gereken besinleri biliyor musunuz?

Beyaz şeker

Şekerin vücuda kattığı hiçbir besin değeri yoktur. 3 gram şekerde yaklaşık olarak 12 kalori bulunur. Şeker, vücudumuzda çok çabuk işlenir ve hızlı kilo almamıza neden olur. Canınız şeker tüketmek istediğinde, taze meyveler ve tam tahıllı gıdalar gibi doğal şeker içeren besinlere yönelebilirsiniz.

Beyaz un

Beyaz unlar, daha beyaz ve parlak olmaları için pek çok kimyasal işlemden geçerler. Sağlığımıza faydası olmayan beyaz unlar, basit karbonhidrat içerirler ve çabuk acıkmanın yanı sıra hızlı kilo alımını kolaylaştırırlar.

Beyaz patates

Patates, glisemik indeksi yüksek bir besindir ve tüketildiğinde kan şekerini hızlıca yükseltir. Kan şekerinizi dengede tutuğunuzda, metabolizmanız ve yağ yakımınız hızlanır, kilo vermeniz kolaylaşır.

Beyaz ekmek

Beyaz undan yapılmış ekmekler, yüksek oranda karbonhidrat ve sodyum içerir. Bir dilim beyaz ekmekte yaklaşık olarak 58 kalori bulunur ve içeriğinde sağlıklı besinler bulunmaz. Öğünlerinizde beyaz ekmek yerine, bir porsiyon haşlanmış tatlı patates tüketebilir ve sağlıklı besinlerin vücudunuza girmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Beyaz şarap

Bir kadeh şarabın kalorisi markaya ve çeşidine göre yaklaşık olarak 70 ile 270 kalori arasında değişir. Şarap içmek istediğinizde tercihinizi daha düşük kalorili olan beyaz kuru üzüm şaraplarından yana kullanın.

Tuz

Günlük beslenme programı dahilinde bir miktar tuz tüketilir. Ancak tuzla ilgili problem, içeriğinde sodyum bulunan besinlere ekstra tuz eklemekle başlıyor. Sodyum, vücutta yüksek oranda su tutar ve ödem oluşmasına neden olur.

Beyaz çikolata

Beyaz çikolata, kakao yağı, şeker ve yağ gibi karışımlardan oluşur. İnanılmaz derecede yüksek kaloriye sahip olan bu çikolata çeşidinin yağ oranı da çok yüksektir. Doğal kakao içermediği için herhangi bir antioksidan değeri de yoktur. Antioksidan yönünden zengin olan çikolata çeşidi %70 oranında kakao içeren bitter çikolatadır ve en az yeşil çay kadar sağlığa faydalıdır.

travesti

Travesti Yatmadan Önce Kilo Almadan Bir Şeyler Atıştırabilir!

Florida Eyalet Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan çalışmada uyumadan önce protein ya da karbonhidrat içeren hafif bir şeyler atıştırmanın, metabolizmayı hızlandırdığı keşfedildi. Medicine & Science in Sports & Exercise dergisinde yayımlanan çalışmada, yatmadan yarım saat önce içilen sütün erkeklerde protein sentezini artırarak daha fazla kas yapılmasına yardımcı olduğunu ortaya çıkardı.

Geceleri yemek yemenin sanıldığı gibi kilo aldırmadığı aksine metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybını kolaylaştırdığı belirlendi.

Çalışmaya katılanlar iki gruba ayrıldı. İlk grubun, yatmadan önce 150 kalori almasına izin verildi. Çalışma sonucunda ilk grubun, gece hiçbir şey yemeyen ikinci gruba oranla daha yüksek bazal metabolizma oranına sahip olduğu belirlendi.

Yine aynı çalışma, yatmadan önce bir şeyler atıştıran Ankara travestileri sabah daha az açlık hissettiğini gösterdi. Bilim adamları gece özellikle protein açısından zengin gıdalar tüketenlerin, ertesi gün öğünler arasında fazla acıkmadığını söyledi.

Wayne Eyalet Üniversitesi’nde yapılan farklı bir çalışma ise yatmadan önce lif açısından zengin gıdalar tüketen kişilerin daha kolay kilo kaybettiğini gözler önüne serdi.

Kabızlığa Çare ve Hızlı Kilo Verdiren Formül

Şiş karın, kuru ve sert dışkı, 3-4 günden fazla tuvalete çıkamama belirtileriyle birçok kişinin sıkça karşılaştığı sağlık sorunlarından bir tanesi. Toplumumuzun çoğunda özellikle orta yaşlı kadınlarda ve yaşlılarda diğer yaş gruplarına oranla daha fazla görülüyor.

Kabızlığın artık dengesiz ve tek yönlü beslenmeyle ortaya çıktığı biliniyor. Yanlış beslenme; hazır gıdalar tüketmek, posalı gıdalar tüketmemek, sebze ve meyve tüketiminin azalması, yeterli miktarda su tüketilmemesi ve bunun üzerine birde hareketsiz yaşam eklenince kabızlık sorunuda beraberinde geliyor.

Araştırmalara göre kahvaltı yapmayanlarda kahvaltı yapanlara oranla kabızlık şikayeti daha sık görülüyor. Çünkü uyandıktan sonra eğer ankara travestileri birşeyler tüketirse bağırsak hareketleri 2-3 kat oranda artış gösteriyor. Egzersiz yapmayan toplumlarda ise kabızlık görülme oranı 3 kat artış gösteriyor.

Kabızlık ciddi bir sağlık sorunu olmasının yanında metabolizma hızının en önemli habercilerinden. Eğer kişi kabızlık sorunu yaşıyorsa metabolizması yavaş çalışıyor demektir. Kabızlık direk olarak kişinin kilosu üzerinde etkilidir. Eğer kabızlık sorunu yaşayan travesti bu durumu tedavi edemez ise kilo vermesi yavaşlar ve durur. Aynı zamanda kişi kolayca kilo almaya başlar.

Yapılan en büyük hatalardan bir tanesi kişinin beslenmesini düzenlemeden çareyi ilaçlarda aramasıdır. İlaçlara sarılmak yerine ilk yapmanız gereken şey önce beslenmenize gözatmak. Çünkü ilaçlar çözüm olmasının yanında bağırsakları uzun vadede bu ilaçlara bağımlı hale getiriyor. Bir süre sonra ilaçlarda çare olmaktan çıkıyor.

Bağırsak sorunu yaşamamak için hayatınızdan eksik etmeyin
-Lifli gıda alımınızı artırın.

-Meyve ve sebze tüketimini artırın.

-Haftada 3-4 gün mutlaka tempolu yürüyüş yapın.

-Güne ilk su içerek başlayın.

-Günde en az 10 bardak su tüketin.

-Haftada 2-3 defa kurubaklagil tüketin.

-Diyet yapıyor olsanız dahi salatalarınıza mutlaka sızma zeytinyağı ekleyin.

-Muz, şeftali, kahve, kola, patates besinlerinin tüketimini sınırlayın.

Kabızlık çözen karışım
Malzemeler

1 adet doğranmış kuru incir
2 adet doğranmış kuru kayısı
1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
2 yemek kaşığı yulaf kepeği
1 tatlı kaşığı tarçın

Yapılışı

Akşamdan kaynamış bir bardak suyun içine doğranmış kayısı ve kuru inciri ilave edin. Sabah bu karışımın içine yulaf kepeği, zeytinyağı ve tarçını ekleyi. Karışımı kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına tüketin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın