Ankara Travestileri Kilo Vermek İçin Teknolojiyi Kullanın

Teknoloji yardımı ile kilo vermenin yollarını merak ediyor ve size yardım edip edemeyeceğini öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

– Kilo verme sitelerinden birine üye olun
İnternette kilo vermeye yardımcı olan pek çok site ve destek grupları var. Bu gruplardan birine katılabilirsiniz. Sizinle aynı amaçları paylaşan kişilerle iletişimde olmak ve bilgi alışverişi yapmak, motivasyonunuzu artıracaktır.

– Sosyal networkleri kullanın
Sosyal network teknoloji yardımı ile kilo vermenin yollarından biri. Öneriler, tarifler ve faydalı egzersizler her zaman elinizin altında. Kilo vermenize yardımcı olacak programlar bulabilir ya da arkadaşlarınızın ne durumda olduğunu görüp, motive olabilirsiniz.

– Hedeflerinizi sosyal medyada duyurun
Bu şekilde kendinizi hedefleriniz doğrultusunda çalışmaya zorlamış olacaksınız. Böylece, kaç kilo vermek istediğinizi arkadaşlarınız arasında duyurmak, sizi daha fazla sorumlu hissettirecek ve daha motive olacaksınız.

– Telefonunuza uygulama yükleyin
Günümüzde akıllı telefonlarla her şeyi yapmak mümkün. Kilo vermeye yardımcı olmak üzere hazırlanmış pek çok uygulamadan birini ya da bir kaçını telefonunuza yükleyip kullanın. Bu uygulamalarla, aldığınız kalorilerin kaydını tutup, besinlerin kalori hesaplamalarını yapabilirsiniz. Ayrıca, yürüyüp koştuğunuzda kaç kalori yaktığınızı gösteren uygulamalar da mevcut.

– Arama ootorlarından faydalanın
Bugünlerde hemen hemen her şeyin cevabını arama motorlarında bulabiliyorsunuz. Kilo vermeye çalışırken, bu arama motorunu kullanmak size yardımcı olabilir. Yeni düşük kalorili tarifler bulabilirsiniz. Değişik, severek yapabileceğiniz egzersiz türlerini keşfedebilirsiniz. Ama bulduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekte fayda var, çünkü arama motorlarında rastladığınız her bilginin doğru olma garantisi yok.

Sarımsak Kilo Verdiriyor

Kilo vermenizi sağlayan sarımsağın başka onlarca yararı var.

Sarımsağın yararları

– Sarımsak iştahı kapatan bir besindir. Beyninize tokluk sinyali yollar.

– Eğer yemeklerinize sarımsak koyar veya bir parça sarımsağı yemekle beraber tüketirseniz, beyninize hızla ulaşan tokluk sinyali fazla yemenizi engelleyecektir.

– Sadece yeme eğilimini azaltmakla kalmıyor, metabolizma hızını da arttırıyor.

– Vücudunda adrenalin hormonunun salgılanması için, sinir sistemini uyarmak gerekiyor. Sarımsak metabolizma hızını yükselterek, kilo yakmaya ve kilo vermeye yardımcı oluyor.

– Yüksek kolesterolden şikayetçi olanlar için, ilaç niyetine sarımsak tüketmeleri öneriliyor.

– Kolesterolü düşürme etkisinin yanı sıra kalp krizi riskini de azaltıyor. Kalp sağlığı için sarımsak yiyin.

– Kandaki pıhtılaşma riskini azaltan sarımsak, kan trombositleri üzerinde etkilidir. Anti-enflamatuar etkisi vardır.

– Öncelikle sarımsakla ilgili önyargılarınızdan kurtulun. Onun kokusu ve tadının asıl değer katan özellik olduğunu biliyor musunuz?

– Sarımsağın içinde allicin denilen bir birleşen var ve bu madde sağlığınız için oldukça yararlıdır.

– Eğer kokusundan rahatsızlık duyduğunuz için sarımsaktan uzak duruyorsanız, doğanın mucizevi başka bir ürünü size yardıma koşacaktır; karanfil!

– Yapılan çalışmalarda hipertansiyonu olan kişilerde kan basıncını düşürülebilir olduğu ortaya çıkmıştır.

– Kanser riskini azalttığı, özellikle mide, kolon ve prostat kanseri üzerinde etkisi olduğu yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

– Sedef hastalığının ne kadar zorlayıcı olduğunu yaşayanlar bilir, çözüm bulmak zordur. Sedefle mücadele ederken, sarımsak size destek olur. Sedef olan bölgeyi sarımsak yağı ile ovun.

– Anti-mantar özelliklere sahip sarımsak, kaşıntılı ayak mantarından kurtulmak için iyi bir yoldur. Ilık su içine ezilmiş sarımsak koyun ve ayaklarınıza bu suyla banyo yaptırın.

– Alerjiye karşı savaş açtığınızda, sarımsak sizin en büyük destekçiniz olacaktır. Sarımsağın anti-arterit özelliği, mücadelenizde elinizi güçlendirir.

– Sarımsak, insülin salınımını arttırır ve diyabetiklerde kan şekeri seviyesinin yükselmesini sağlar.

– Saç sağlığı için sarımsak önemlidir. Özellikle saç dökülmesinde etkili olduğu biliniyor.

– Cildinizi aknelerden temizlemek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, sarımsak doğal bir ilaç görevi görecektir.

– Soğuk algınlığı konusunda sizi en çok destekleyen besin olan sarımsak, antioksidanlarla doludur. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Göbek Yağlarınız Erimiyorsa Bunlara Dikkat!

Bikini Diyetini ortaya çıkaran uzmanlar zayıflamanıza engel olan nedenleri ve göbeğinizdeki yağlardan kurtulmak için neler yapabileceğinizi açıklıyor!

İşte bu inatçı yağlardan kurtulamamanın olası sebepleri…

Magnezyum eksikliği

Kalp ritmini dengede tutmak ve kan şekeri seviyesini dengelemek gibi 300 kimyasal reaksiyon için vücudumuzun magnezyuma ihtiyacı var. Sağlığa olan faydalarına ek olarak, bu besin maddesi kilo vermeye ve vücudumuzu şekle sokmamıza da yardımcı olur.

Düz bir karın için, magnezyum yönünden zengin besinler tüketin. Örneğin yaşil yapraklı sebzeler, fasülye ve fındık magnezyum açısından zengin besinler. Beslenme şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız doktorunuza başvurarak günlük magnezyum takviyesi alabilirsiniz. 30 yaşındaki kadınlar için önerilen günlük magnezyum takviyesi miktari 310mg iken, 30 yaş ve üzeri kadınlar için 320mg.

Yanlış egzersizler

Birçok kişi zayıflamak için uzun koşular gibi kardiyo egzersizlerine yöneliyor. Bu yaklaşımdaki problem, düzenli olarak yapılan 45 dakikalık koşular başlangıçta birkaç kilo vermenize yardımcı olsa da çok geçmeden metabolizmanız bu tempoya alışır ve kalori yakmayı durdurur.

Peki göbeğinizden kurtulmak için daha etkili bir yöntem var mı? Ağırlık egzersizleri! Ağırlık kaldırmak kaslarınızda mikro yırtıklara neden olur ve kaslarınız kendini toparlarken iki katı enerji harcar. Kaslarınızın kendini yenilemesi egzersiz yaptığınız günden iki gün sonraya kadar devam edebilir.

Araştırmacılar kilo kaybında en etkili yöntemin yoğun interval egzersizler yani “HIIT” olduğunu açıkladı.

İngitere’de yapılan bir araştırmada ise, sprint denen kısa ve hızlı koşuların yapıldığı egzersizlerin araştırmaya katılan kişilerde yalnızca iki haftalık egzersiz programıyla göbek ve kalçalarındaki yağlardan kurtulmaya başladıkları saptanmış.

Düz bir karın için, yüzme, bisiklet ve koşu gibi istediğiniz birçok kardiyo egzersiz biçimiyle yoğun egzersiz programı HIIT hazırlayabilirsiniz.

Uyku Düzeni

Yapılan araştırmalara göre birçok travesti kendisi için yeterli düzeyde uyku uyuyamadığından şikayetçi. Uyku düzensizliği göbek bölgenizde hoş olmayan sonuçlara neden olabiliyor.

Düzensiz ve az uyku, iştah düzenleyen ghrelin adlı hormonun seviyesini düşürüyor ve ankara travestileri geceleri tükettikleri yağlı yiyecekler nedeniyle kilo alıyor. Düz bir karın için; en az günde 7 saat uyku uyumanız şart!

Kaliteli uyku için, yatak odanızdan elektronik cihazları çıkarın, odanızı havalandırıp serinletin ve öğle yemeğinden sonra kafeinden uzak durun

Gazlı içecekler

Şekerli ve gazlı içecekler kesinlikle diyet felaketleri. Gazlı içeceklerin kalorisiz olanları bile göbeğinizin en büyük düşmanı.

Obezite dergisinde 2012 yılında yayınlanan bir çalışmada normal gazlı içeceklerin karın bölgesinde yağlanmaya neden olduğu ortaya çıkıyor. Diğer yandan “light” ve şekersiz gazlı içecekler hiç de masum değil!

Diet gazlı içecekler hem karın bölgenizde yağlanmaya hem de vücudunuzun tüm bölgelerinde yağlanmaya sebep oluyor. Bunun nedeni light içeceklerin içinde yapay tatlandırıcıların bulunması ve vücudunuzun gerçek şeker ve enerji beklerken hiçbir şey alamıyor. Bu durumda ise vücudunuz açlık sinyalleri vererek daha çok yemek yemenize neden olabiliyor.

Düz bir karın için, gazlı içecekler yerine doğal meyve sularını tercih edin. Mümkün olduğunca şekerli içeceklerden uzak durun.

Aşırı tuz tüketimi

Tuzlu bir yemek yedikten sonra başınızın döndğünü hissediyorsanız, bunun nedeni beyininizdeki birşey değil.

Önerilen tuz miktarı günlük 2,300mg iken, insanların %90’ı hergün bu sınırı aşıyor. Düz bir karın için; yemeklerinize tuz eklemekten vazgeçin. Bunun yerine yemeğinizi baharatlarla tatlandırmayı deneyebilirsiniz.

Alkol tüketimi

Yapılan birçok araştırmada alkol tüketiminin iştahı ve yemek yemeyi arttırdığı ortaya çıkıyor.

Özellikle belli alkol çeşitleri göbek bölgesindeki yağlanmayla ilişkilendiriliyor. Danimarka’da 2013 yılında yapılan bir araştırma sonucunda bira tüketiminin göbek bölgesinde yağlanmaya neden olduğu ortaya çıkmış.

Düz bir karın için; şekerli alkollü kokteyllerden uzak durun. Bu içeceklerin yerine bir kadeh şarap ve meyve likörü tercih edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın